instrukcjepdf.pl

Instrukcja obsługi zestawu 100 miniaturowych wkrętów samogwintujących

Dowiedz się, jak korzystać z zestawu 100 miniaturowych wkrętów samogwintujących. Sprawdź specyfikację techniczną, dostępne rozmiary, typy łbów oraz wskazówki dotyczące montażu i tolerancji wymiarowej.

Spis treści

Najważniejsze informacje z instrukcji

Zestaw zawiera 100 miniaturowych wkrętów samogwintujących, zaprojektowanych do precyzyjnych prac stolarskich oraz napraw mebli. Wkręty charakteryzują się ostrą konstrukcją gwintu, co w przypadku większości miękkich gatunków drewna eliminuje konieczność wcześniejszego nawiercania otworów.

Opis produktu

Zestaw oferuje różnorodność rozmiarów i typów łbów, co czyni go uniwersalnym narzędziem w każdym warsztacie. Wkręty wykonane są z trwałego żelaza z polerowanym wykończeniem, odpornym na korozję.

  • Dostępne długości: 5mm, 6mm, 8mm, 10mm.
  • Typy łbów: Płaskie (wpuszczane) dla wykończenia na równi z powierzchnią oraz zaokrąglone (Pan Head) dla lekko wypukłego wykończenia.
  • Napęd: Phillips (krzyżakowy).

Specyfikacja techniczna

  • Materiał: Żelazo.
  • Średnica trzpienia (Gauge): #2 (2mm).
  • Łączna ilość: 100 sztuk w opakowaniu.
  • Opcje kolorystyczne: Złoty, Srebrny, Brązowy.

Wskazówki dotyczące użytkowania

Podczas pracy z wkrętami należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Tolerancja pomiarowa: Ze względu na ręczne metody pomiaru, należy uwzględnić niewielkie odchylenie wymiarowe w zakresie 0.1-0.3mm.
  • Wariancja kolorów: Rzeczywiste kolory produktu mogą nieznacznie różnić się od tych prezentowanych na zdjęciach, co wynika z różnych ustawień wyświetlania monitorów.
  • Montaż: Dzięki konstrukcji samogwintującej, wkręty wcinają się bezpośrednio w drewno. W przypadku twardszych materiałów zaleca się wykonanie otworu prowadzącego.

Praktyczna pomoc

Typowe problemy

Różnice w odcieniu wkrętów

Rzeczywiste kolory mogą się różnić od zdjęć ze względu na ustawienia monitora.

Niedokładność wymiarowa

Należy uwzględnić tolerancję pomiarową 0.1-0.3mm wynikającą z ręcznych metod pomiaru.

Przed użyciem

  • Sprawdź, czy zestaw zawiera 100 sztuk wkrętów.
  • Upewnij się, że posiadasz śrubokręt typu Phillips (krzyżakowy).
  • Zweryfikuj, czy wybrana długość wkręta (5, 6, 8 lub 10mm) jest odpowiednia dla grubości materiału.
  • W przypadku twardego drewna rozważ wstępne nawiercenie otworu, mimo właściwości samogwintujących.

Autor opracowania

Marek Zieliński

Redaktor instrukcji technicznych

Specjalizuje się w dokumentacji urządzeń domowych, elektroniki i narzędzi. Dba o jasny opis najważniejszych funkcji oraz praktyczne wskazówki dla użytkownika.