Instrukcja łączenia lornetki Bushnell R5 10x42 z Kestrel 5700 Elite
Dowiedz się, jak poprawnie połączyć lornetkę Bushnell R5 10x42 z jednostką Kestrel 5700 Elite lub EliteX przez Bluetooth. Instrukcja zawiera kroki konfiguracji obu urządzeń oraz wymagania sprzętowe.
Spis treści
Najważniejsze informacje
Niniejsza instrukcja opisuje proces parowania lornetki Bushnell R5 10x42 z urządzeniami Kestrel 5700 Elite lub EliteX za pomocą technologii Bluetooth (LiNK). Przed przystąpieniem do konfiguracji upewnij się, że posiadasz model Kestrel z funkcją LiNK (wersja Elite lub wyższa). Standardowe modele Kestrel 5700 nie obsługują tego połączenia. Zaleca się również aktualizację oprogramowania (firmware) obu urządzeń do najnowszej wersji.
Konfiguracja lornetki Bushnell R5
- Zainstaluj aplikację Bushnell Ballistics na swoim urządzeniu mobilnym.
- Włącz lornetkę, naciskając przycisk ognia (fire button).
- W aplikacji kliknij ikonę "B" na dole ekranu i połącz się z lornetką R5.
- Przejdź do ekranu głównego i otwórz ustawienia użytkownika, klikając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.
- Jeśli nie widzisz opcji "Rangefinder" na dole menu, naciśnij przycisk ognia na lornetce, aby ją wybudzić (urządzenie wyłącza się automatycznie po kilku sekundach bezczynności).
- Wybierz ustawienie "Device mode" i zmieniaj je, aż pojawi się "AB External".
- Wyjdź z menu ustawień i zamknij aplikację, aby rozłączyć połączenie z telefonem.
Konfiguracja urządzenia Kestrel 5700 Elite
- Włącz urządzenie Kestrel.
- Naciśnij lewy górny przycisk (ikona koła zębatego), aby przejść do menu głównego.
- Przewiń w dół do opcji Bluetooth, upewnij się, że jest ustawiona na ON i zatwierdź środkowym przyciskiem.
- Upewnij się, że opcja "Conct" jest ustawiona na "Device". Jeśli nie, użyj strzałki w prawo, aby zmienić ustawienie.
- Wybierz "Name" i naciśnij środkowy przycisk. Urządzenie rozpocznie wyszukiwanie ("Searching for Devices").
- Gdy nazwa urządzenia pojawi się na ekranie, wybierz ją środkowym przyciskiem.
- Możesz zmienić nazwę urządzenia, jeśli chcesz.
- Wyjdź z menu za pomocą przycisku koła zębatego. W prawym górnym rogu ekranu Kestrel powinna pojawić się ikona Bluetooth.
- Po wykonaniu pomiaru odległości (lase), dane w Kestrel zostaną automatycznie zaktualizowane.
Praktyczna pomoc
Typowe problemy
Lornetka wyłączyła się z powodu bezczynności. Naciśnij przycisk ognia (fire button) na lornetce, aby ją wybudzić i ponownie wejdź w menu.
Upewnij się, że lornetka jest włączona. Jeśli czas wyszukiwania minął, naciśnij ponownie przycisk ognia na lornetce, aby ją aktywować.
Upewnij się, że używasz modelu Kestrel z funkcją LiNK (Elite lub wyższy). Standardowe modele 5700 nie obsługują tego połączenia.
Przed użyciem
- Sprawdź, czy posiadasz model Kestrel 5700 Elite lub EliteX z funkcją LiNK.
- Zaktualizuj oprogramowanie (firmware) w lornetce i urządzeniu Kestrel.
- Zainstaluj aplikację Bushnell Ballistics na telefonie.
- Upewnij się, że lornetka jest naładowana i włączona.
Zgodność modelu
- Wymagany model Kestrel 5700 Elite lub wyższy z funkcją LiNK.
- Nie działa ze standardowymi modelami Kestrel 5700.
Autor opracowania
Piotr Nowak
Analityk dokumentacji PDF
Opracowuje instrukcje obsługi pod kątem przejrzystości, bezpieczeństwa i szybkiego odnalezienia informacji potrzebnych przed użyciem produktu.